Tipy na výlety kolem Frýdlantu nad Ostravicí

Vyžití v oblasti Beskyd, kde se náš areál YDYKSEB nachází, je obrovské. V letních měsících můžete využit několik turistických značek k prozkoumání zdejších hor, cyklostezky, které vás dovedou až na samotný vrchol Lysé Hory anebo můžete navštívit okolní turisticky vyhledávaná místa. A co v zimě? Můžete navštívit blízká lyžařská střediska, vzít si běžky a využít běžkařské tratě, jít si zabruslit na ledu nebo objevovat krásy Beskyd v jejich zasněžené podobě. Níže se můžete podívat na seznam letních, zimních, sportovních či kulturních aktivit, které máte v okolí našeho areálu YDYKSEB jako na dlani.

 

Letní aktivity

Po medvědích tlapkách

Nejzajímavější místa Beskyd a krásné výhledy se spojily značkami žlutého, oranžového, červeného, zeleného a modrého medvídka. Nad každou trasou má patronát jedno zvířátko. Nenáročné trasy se záchytnými body v podobě občerstvení jsou vhodné pro všechny věkové kategorie včetně maminek s kočárky. Více na https://www.pomedvedichtlapkach.cz/

 

Sportovní a relaxační centrum Kotelna

Centrum sportu a relaxace Kotelna vám nabízí širokou škálu služeb. Mimo jiné můžete využít například koupaliště, beach volejbalové hřiště, tenisový kurt, služby fitness a wellness.

Více informací na webové stránce https://kotelna.net/

 

Aeroklub Frýdlant nad Ostravicí

Letiště Frýdlant nad Ostravicí je nejvýchodněji položeným letištěm v České republice. Je zde pro vás připravená letištní hospůdka, kde si můžete dát něco dobrého a sledovat provoz letadel. Pokud byste měli odvahu, můžete využít i služeb letiště, například si vybrat nějaký z nabízených letů.

Více informací na webové stránce https://www.akfrydlant.cz/

 

Vodní nádrž Olešná

Nachází se ve Frýdku-Místku a slouží k rekreaci, koupání a také k vodním sportům. Po celém jejím obvodu vede cyklostezka, která se využívá k různým běžeckým či in-line závodům. V těsné blízkosti vodní nádrže se nachází aquapark Olešná, který vám nabízí služby v létě i v zimě. Mimo aquapark zde můžete najít také několik gastronomických zařízení.

 

Zimní aktivity

Ski Malenovice

Lyžařské středisko Ski Malenovice se nachází asi 5 km od našeho areálu. V zimě areál slouží pro lyžování a v létě se zde konají různé běžecké závody. K dispozici je velký kombinovaný vlek, 2x poma a dětský park, který slouží k výuce dětí a začátečníků. Pro výuku jízdy na lyžích a snowboardu můžete využít Lyžařskou školu Japa Sport.

Více informací na webových stránkách https://skimalenovice.cz/

 

Ski Bílá

Ski areál Bílá je od našeho areálu vzdálen 19 km a cesta vám zabere zhruba půl hodiny. Areál disponuje sjezdovkou s homologaci FIS, která je určena k závodnímu lyžování. Na výběr dále jsou sjezdovky se střední obtížnosti a také sjezdovky pro úplné začátečníky a děti. Na sjezdovce č. 5 je také umístěn Snowpark pro snowboarding. Pro nadšence běžeckého lyžování jsou upravovány čtyři běžecké trasy v rozmezí 10 až 33 km.

Více informací na webových stránkách https://www.skibila.cz

 

Golf & Ski Resort Ostravice

V místech, na kterých se od jara do podzimu hraje golf, pořádají prestižní golfové turnaje s celosvětovou účasti se v zimním období běhá na lyžích a bruslí na bruslích. Na výběr je z více variant různých obtížnosti.

Více informací na webových stránkách https://www.ostravice-golf.cz/

 

Prosper Golf Resort Čeladná

Podobně jako na Ostravici, i na Čeladné využívají rozsáhlé plochy, které slouží v letním období ke golfu, pro běžkařské účely. Na výběr jsou tři trasy různé obtížnosti s délkou okolo 5 kilometrů.

Více informací na webových stránkách https://www.ski-celadna.cz/

 

Hala Polárka

Nejbližší ledová plocha se nachází ve Frýdku-Místku v hale Polárka. Zabruslit si můžete přijít na bruslení s dětmi nebo veřejné bruslení. Pokud nevlastníte brusle, v hale si určitě svou velikost vyberete a můžete si je zapůjčit. Kromě bruslení hala nabízí i prostor určený ke hře badmintonu, střelnici a saunový svět.

Více informací na webových stránkách https://halapolarka.cz/

 

Hory v okolí

Lysá Hora

Je nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, často přezdívaná jako „královna Beskyd“. Její vrchol je možné spatřit přímo z našeho areálu. Lysá Hora se týčí do výšky 1323 m n. m. a z jejího vrcholu se vám otevřou neskutečné pohledy na hřebeny a údolí Beskyd, Jeseníky, Západní a Vysoké Tatry. Na Lysou Horu vede několik turistických cest ze všech stran a její vrchol můžete také pokořit na kole.

Více informací na webových stránkách https://www.lysa-hora.cz/

 

Smrk

I přes fakt, že na vrcholu není „nic“, žádná hospůdka, je oblíbenost této hory přímo neskutečná. Díky své kráse, neposkvrněnosti a jedinečnosti je tento vrchol velmi vyhledávaný nejen turisty z Beskyd. Každoročně přes vrchol Smrku musí projít závodníci extrémního závodu Beskydská 7, který startuje v Třinci a končí ve Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Ondřejník

Nejvyšším vrcholem Ondřejníku je Skalka se svými 964 m n. m, který je také jako jediným přístupným vrcholem po turistické stezce. Turistická chata Ondřejník se nachází na východní straně, pod vrcholem Ondřejník. Tato oblast je velmi vyhledávána zejména pro paragliding.

 

Pustevny

Pustevny, se svým symbolem sochou Radegasta, jsou nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším turistickým střediskem v Beskydech. Na Pustevnách můžete navštívit několik zařízení nabízejících ubytovací, stravovací, sportovní a zábavní služby. Na vrchol vede lanová dráha, pro cestu zpět si můžete půjčit koloběžky. V zimě jsou na Pustevnách upravovány sjezdovky i tratě pro běh na lyžích. Každoročně jsou vyhledávaným místem pro pořádání různých akcí.

Více informací na webových stránkách https://www.pustevny.cz

 

Turisticky vyhledávaná místa

Frýdecký zámek a Muzeum Beskyd

Nachází se ve Frýdku-Místku, spravují několik dalších zařízení a pravidelně se zde pořádají různé jarmarky, akce, výstavy a expozice.

Více informací na webových stránkách https://www.muzeumbeskyd.com

 

Hrad Hukvaldy

Je pobočkou Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku a každému se po vyslovení slova Hukvaldy ihned vybaví konkrétní představa – hrad. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších hradních komplexů v České republice. Dlouhá léta hrad troskotal, nové využití se mu však našlo v 19. století, a to s příchodem turistického ruchu. Dnes je to jeden z nejnavštěvovanějších hradů v České republice.

Více informací na webových stránkách https://www.hradhukvaldy.eu

 

Valašské muzeum v přírodě

Nachází se v Rožnově pod Radhoštěm a je bezesporu nejvyhledávanějším turistickým cílem na Valašsku i v Beskydech. Pravidelně se zde konají nejrůznější kulturní a tematické akce, svatební obřady, hudební vystoupení a aktivity pro děti. V muzeu můžeme vidět dřevěné městečko, mlýnskou dolinu a valašskou dědinu. V muzeu se předvádí různé profese a zvyky, které byly a jsou typické pro Valašsko. Veškeré profese a práce si návštěvníci mohou vyzkoušet.

Více informací na webových stránkách https://www.vmp.cz/