Pozvánka a základní informace:

V sobotu 3. srpna 2019 od 10 do 14 hodin se koná v areálu YDYKSEB v Nové Vsi ve Frýdlantu nad Ostravicí start 2. ročníku sportovně rekreačního závodu Kolo-běh Frýdlantskem nad Ostravicí. Závod je určen všem příchozím. Trasa závodu vede klidnými cestami a vytváří 27km okruh po údolí Frýdlantska a prochází centry obcí Malenovice, Frýdlant n. O., Pstruží, Čeladná a Ostravice. Trať je vyznačena 75 směrovými tabulemi. Účastník zdolává trať odpočinkově technikou kolo-běhu, tj. střídavě jízdou na kole, během vedle kola nebo chůzí vedle kola. Možno použít i elektrokolo, elektrokoloběžku, či jakýkoliv kolový prostředek bez spalovacího motoru. Jsou vypsány tyto soutěžní kategorie:

Hlavní kategorie

1) Nejšťastnější Kolo-běh man a Manka Frýdlantska (vítěz je vylosován, jakož i pořadí na mnoha dalších místech do vyčerpání všech cen, nezáleží tedy na čase a délce zdolané trasy, stačí se jen na startu a v cíli nahlásit)

Doprovodné kategorie

2) Nejchytřejší kačer (vyhraje ten, kdo nalezne na trati všech 5 pokladů – geokeší a vyluští tajenku v nich ukrytou)

3) Nejrychlejší zlatokop (zvítězí ten, kdo objede v nejrychlejším čase na 27 km trati všech 5 orientačních bodů u pokladů a pořídí u nich své selfíčko, vlastní poklad není třeba hledat, loňský rekord: 1 hodina 27 minut)

4) Nesilnější zbojník (zvítězí ten, kdo zvedne na startu nebo po dojezdu do cíle 5 x za sebou nejvyšší zátěž, zatím bez rekordu – letos nová kategorie).

 

Další informace jsou na webové adrese https://kolo-beh.wixsite.com/frydlantsko.

Po skončení závodu můžete v jízdárně absolvovat po dohodě od 14 do 15 hodin placenou jízdu na koni nebo si alespoň prohlédnout malé koníčky nebo i ty velké. V areálu najdete rovněž stylovou restauraci, kde je pro vás připraveno výborné jídlo a nápoje. Přenocovat můžete v moderních apartmánech nebo pod širákem na okolních krásných loukách.

 

K účasti zve váš SparingPartner

 

Post scriptum:  Jestliže to shledáte užitečným, prosím, zašlete pozvánku dalším zájemcům.

 

Partneři závodu: MÚ Frýdlant nad Ostravicí, OÚ Ostravice, OÚ Pstruží

Upomínkové předměty: OÚ Čeladná, OÚ Malenovice

Podporovatelé akce: YDYKSEB, VIDA PRINT